Tanzánia segélyfüggősége
Bevezetés Általánosságban azt mondhatjuk, hogy Afrika a nemzetközi fejlesztési segélyek egyik fő célpontja, és Afrikán belül a donorok preferálják a…
Bevezetés Általánosságban azt mondhatjuk, hogy Afrika a nemzetközi fejlesztési segélyek egyik fő célpontja, és Afrikán belül a donorok preferálják a…
Az alábbi szöveg a Stratégiai és Védelmi Kutatóintézet Polgárháború Etiópiában: A tigráji válságról (2020/25 Elemzések) c. tanulmány részeként…
Bevezetés Aki az utóbbi években figyelte az Etiópiával kapcsolatos híreket, az lendületes gazdasági növekedésről, a fejlesztő állam koncepció sikeres helyi…
Az alábbi szöveg az Akadémiai Kiadó Zrt. Szubszaharai Afrika gazdasága a 21. században c. tanulmánykötetben jelent meg először 2017-ben….
Az alábbi szöveg az Akadémiai Kiadó Zrt. Szubszaharai Afrika gazdasága a 21. században c. tanulmánykötetben jelent meg először 2017-ben….
Miért kalózkodtak? A nomád szomáli klánok már évszázadok óta küzdenek a túlélésért Kelet-Afrika egyik legszárazabb és kietlenebb területén,…
Hol is van pontosan? Dzsibuti negyed Magyarországnyi alapterületű és egymilliós lakosságszámú ország Afrika szarván. A Vörös-tenger és az Ádeni-öböl találkozásánál fekvő dzsibuti…
Áprilisban konferenciát szervezett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem az etióp átmenetről. A rendezvény érdekessége, hogy a két magyar szakértő, Dr. Marsai…
Történelmi kontextus 2018. december 30-án elnökválasztás zajlott a Kongói Demokratikus Köztársaságban. Régóta halogatott nagy…
Az alábbi blogbejegyzés a pangea.blog.hu oldalon jelent meg először 2014. december 21-én. A szerző, Dr. Szilassi Péter szíves…
Tanzánia döntése 2017. március 3-án Tanzánia kormánya sajtóközleményben adta hírül, hogy azonnali hatállyal betiltja a fémek (pl arany, réz,…
Amikor Afrika legmagasabban fekvő fővárosának, Addis Abebának a központjában, a Piassa-n teszünk sétát, akkor gyakran önkéntelenül is megállunk. Sok…
Régóta adósok vagyunk a maszájok tárgyi örökségéről szóló 2017 márciusi bejegyzésünk folytatásával, amelyet alább olvashattok. A nők viselete Az asszonyok…
Bevezetés Az elmúlt két évtizedben fokozott érdeklődés mutatkozott a nyersanyag-átok kérdésköre és működési mechanizmusa iránt. Bebizonyosodott, hogy az olaj-,…
2017 tavaszi szemeszterében Pásztor Szabolcs egyetemi oktató számos szubszaharai afrikai országban tett látogatást és tartott egyetemi kurzusokat. A Nairobiban…
Bevezetés A maszájok Kelet-Afrika egyik legismertebb népcsoportja. Ki ne ismerné a piros takaróba burkolózott, magasra szökkenő, oroszlánokat ölő, marhákat őrző…
Folytatom előző bejegyzésemet, amelyben a kikuju népcsoport eredetéről és egyistenhitéről olvashattatok bővebben. A fekete mágiáról Az alábbiakban röviden összefoglalom Jomo Kenyatta…
Népcsoport, nem törzs Még mielőtt belekezdenék hat millió ember legendájába, szeretnék egy megjegyzést tenni: én sohasem használom a „törzs” szót….
Bevezetés Az Afrika szarván egykor bukott államként számon tartott Szomáliát ma már törékeny államként emlegetik. 2016-ban Szomália a Fragile…
2016. december 11. Az Európai Unió Szomáliai Kiképző Missziójának (EUTM Szomália) helyt adó nemzetközi táborban a nap szokásos erős sugarai,…
Egy rövid történet Afrika egyik legszegényebb országából 1.rész: Mobutu útja a hatalomig „A politika túl komoly dolog ahhoz, hogy…
Bevezetés Az utóbbi hónapokban a médiában többször is hallani lehetett arról, hogy Afrika egyik modellértékűnek tartott…
Mai interjúalanyunk Vándor Péter, aki évtizedeken keresztül dolgozott vezető ENSZ tisztviselőként, diplomataként az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági…
Első találkozásom az álomkórt okozó ceceléggyel A karácsony és újév közötti néhány nap Esuban is a…
Ha van nyersanyagunk, rosszabbul járunk, mint ha nem lenne? 1970 és 1990 között világszerte megfigyelték, hogy a nyersanyagban gazdag országok…
A spiritualitás Afrikában az élet része A hagyományos, natív orvoslás mélyen beépült a kameruni hagyományokba, az…
Ez a bejegyzés elsőként az Agra Utazási Iroda oldalán jelent meg. A szerző, Illés Zoltán szíves beleegyezésével közli újra az afrikablog.hu. Bevezetés Szóval…
Ez a bejegyzés elsőként a MASZOL.RO oldalon jelent meg. A szerző, Turóczi Ildikó szíves beleegyezésével közli újra az afrikablog.hu. Poligám…
Pécsett negyedik alkalommal került megrendezésre a kelet-közép-európai régió immár legfontosabb, hagyományosan Afrikával foglalkozó konferenciája. A konferenciasorozat szervezője a Pécsi…
A többnejűség elfogadott, de egyházi esküvőt csak egyszer lehet tartani A keresztény egyház egynejűségre bíztatja híveit, de elfogadja a többnejűséget,…